شاید برای شما این سوال ایجاد شود که انما یا تنقیه به چه معنی است و به چه دلیل هایی انجام می گیرد؟

گاهی اوقات ممکن است که افراد به دلیل انجام برخی از عمل های جراحی و یا داشتن یبوست شدید مجبور به تخلیه رکتوم و یا روده بزرگ خود شوند. این فرایند یا عمل که از طریق آن روده افراد تخلیه می شود و فضولات و یا باقیمانده فضولات در روده خارج می شود را در علم پزشکی به عنوان انما یا تنقیه می شناسند. همانگونه که اشاره کردیم، گاهی اوقات ممکن است که افراد جراحی، کولونوسکوپی، غربالگری سرطان و یا یبوست شدید داشته باشند که در چنین حالتی ممکن است که به انما و تنقیه در منزل نیاز پیدا کنند.

عمل انما یا تنقیه ممکن است که به روش های مختلفی انجام بگیرد که در یکی از روش ها انما به دلیل پاکسازی و تخلیه کامل روده انجام می گیرد و در حالت دوم انما به دلیل تحریک روده انجام می گیرد تا تخلیه به شکل عادی صورت بگیرد. برای انجام تنقیه معمولا از محلول هایی استفاده می شود که سبب پاکسازی کامل روده می شود. با این حال باید به این نکته اشاره کنیم که برای انجام عمل انما یا تنقیه حتما به پزشک و یا پرستاران حرفه ای مراجعه شود و از انجام این کار به صورت خودسر جلوگیری شود.

انما یا تنقیه در منزل

در صورتی که افراد امکان مراجعه حضوری به مراکز درمانی را نداشته باشند و ترجیح دهند که عمل انما را در منازل انجام دهند می توانند از نیرو های خدمات پرستاری که فعالیت های خود را در منزل انجام می دهند کمک بگیرند. شرکت طنین سلامت البرز می تواند کمک های لازم را در این زمینه به شما داشته باشد و در صورتی که برای انجام انما یا تنقیه در منزل کمک لازم داشته باشید می توانید با این مرکز ارتباط برقرار کنید. پیشنهاد میشود مقاله پرستار سالمند در کرج را هم مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 4 =